Haber

Dev Hizmet: Hep Karıştırdığımız Kadın Şarkıcıları Ayırmak İçin Bir Kılavuz!

Bildiğiniz gibi bazı Türk kadın müzisyenlerimiz hem tip hem de ses olarak birbirine çok benziyor. Birbirini gösteren Örümcek Adam görseline bile konu olan ünlülerimizin kafasını karıştıranlar için güzel bir rehber hazırladık. Karıştırmaya hayır diyoruz ve ünlülerimizi tek tek sizlerle tanıştırıyoruz!

Biraz uzun bir içerik olacak, anlatayım! Çayınızı, kahvenizi alın, içeriğimize hoş geldiniz! ❤️

Arkadaş çevresinde, “Şey, diyen biri vardı… Hani geçen duyduk… Adı neydi?” Başlayan sohbetlerin sonunda herkes bu görüntüye dönüşür…

Ve o sohbetin devamından sonra müzik kelimesini aradı ve kimin söylediğini buldu, ‘Aa, öyle mi dedi? X söylemedi mi?’ şeklinde ilerler.

Bir sohbet esnasında oturduk ne yapabiliriz diye düşündük… Sonra dedik ki “Abi bir liste yapalım kim kimdir, nasıl tanınırlar, hayatlarında neler yaşıyorlar öğrenelim.” ” Sonra bunu tatlı okuyucularımızla paylaşalım dedik!

Çünkü bazen bu güzel ve kıymetli sanatçıları laf arasında bile karıştırıyoruz…

Bazen tipleriyle, bazen tavırlarıyla, bazen tarzlarıyla ve bazen de sesleriyle karşılaştırılan ünlülerimizin büyük bir bölümünü sizler için listeledik! Listemiz şu şekilde ?

  • ceylan ertem

  • Merve Özbey

  • Karsu

  • Melike Şahin

  • Simge Sağ

  • Tuğba Yurt

  • Ece Seçkin

  • Melek Mosso

  • Derya Uluğ

  • Hande Ünsal

1. Ceylan Ertem’den başlayalım… 1 Aralık 1980’de Sakarya’da doğdu. Sesi o kadar hoş, o kadar saf ki dinlerken bayılıyoruz!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Korosu ile başlayan profesyonel yolculuğu önce Akademi İstanbul’da ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde devam etti. Alternatif tarzda seslendirdiği müziklerin ardından birbirinden keyifli seslendirdiği cover müziklerle sesini duyurmayı başardı.

Ceylan Ertem’in kökeni Kuzey Kafkasya’da yaşayan Çerkeslerden gelmektedir. Ubıh denilen Çerkesler 1864 yılında Osmanlı Devleti’ne göç etmiş ve birçoğu halen Türkiye’de, özellikle Sakarya ve Balıkesir’de yaşamaktadır.

Güzel sanatçımız, 2011 yılında Kaya Holding Yönetim Kurulu Üyesi genç iş insanı Doruk Kaya ile dünyaevine girmiştir.

2. Herkesin “Sana hakkımı verdim” diye bağırmasının asıl sebebi olan ve Fazilet Kınay ile yaptığı işbirliğinden keyifli müziğiyle adından söz ettiren Merve Özbey.

Güzel sanatçımız 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Ama aslen Erzurumlu’dur. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda Türk Sanat Müziği okudu.

Bir mekanda sahne alırken kendisini dinleyen Ebru Gündeş, “Benim vokalistim olur musun?” Bir soruyla keşfedilen Özbey, Gündeş’in yanı sıra Demet Akalın ve Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek’in de vokalliğini üstlendi.

Bu sırada hayatını tamamen değiştirecek işlere birlikte imza atacağı Fazilet Kınay ile tanışır.

Oldukça sakin ve mütevazı bir hayat süren Özbey, sahnede olduğu kadar aşk hayatında da başarılı oldu ve inşaat bölümünde adından sıkça söz ettiren Kenan Koçak ile 2020 yılında dünya evine girdi.

Bu evlilikten iki tatlı çocukları oldu! ?

3. Gelelim dünyanın en sempatik insanlarından birine: Karsu! Adını Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Karsu köyünden alan Karsu, Hollanda’nın Amsterdam ilinde doğduğunda takvimler 19 Nisan 1990’ı gösteriyordu.

Henüz 8 yaşındayken televizyonda gördüğü piyanoyu isteyen Karsu’nun bu hevesini gören ailesi, kolları sıvayarak sevimli kızlarına bir piyano aldı. Karsu’nun kariyeri işte o zaman başladı!

Tatlı aksanı ve sempatik tavırlarıyla hepimizin çok sevdiği Karsu, Amsterdam’da babasının restoranında ilk kez piyano çaldığında ve müşterilerle hoşça vakit geçirdiğinde 16 yaşındaydı.

Müşteriler onu o kadar beğendiler ki artık yemek yemeye değil, Karsu’yu dinlemeye geldiler! Ailesi bu durumu fark etti ve ona piyano çalabileceği ve dinleyicileriyle buluşma fırsatı bulacağı bir salon kiralamaya karar verdi. Karsu’nun adı o kadar ünlendi ki kısa sürede çok nadide mekanlarda sahne almaya başladı. Concertgebouw, Kuzey Denizi Caz ​​Festivali’nden New York Carnegie Hall’a kadar birbirinden değerli sahnelerde yer aldı.

Kalbi de boş değil! Kabul edelim, enişteyi ilk gördüğümüzde çok beğenmiştik! Bir süredir birlikte olan Mike Schrama ve Karsu, şimdi de Karsu’nun sözleriyle ilişki yaşıyor! ?

4. Diva Bebe’mizin zamanı geldi! Melike Şahin bu aralar çok popüler. Parasını ödediği gülümsemelerle verdiği konserlerde dinleyicilerine unutulmaz anlar yaşatan Melike Şahin, benzerleri kervanına hızlı bir giriş yaptı!

18 Nisan 1989’da İstanbul’da Diva olarak dünyaya gelen Melike Şahin aslen Sivas Divriği’lidir!

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi’nde okurken Çağdaş Müzik Merkezi’nde Timur Selçuk’tan şan dersleri alan Melike Şahin, Melikşah ve Saz Dostları adıyla meyhanelerde sahne almaya başladı.

Kendisini ilk olarak Mecnun Kan’ın müziği ile dinledik, o günden bugüne keyifli müzikleri ile içimizi huzurla doldurmaya devam ediyor.

En son 5 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşıyla evlendiğini belirten bir fotoğraf paylaştı.

Ama bu konu biraz karışık… ‘Sen her şeyi biliyorsun, bari bu gizli kalsın’ diyen Şahin’in ilişkisine dair çok fazla bilgi yok…

5. Derya Uluğ’a geldik… 21 Şubat 1986’da İzmir’de Bulgaristan ve Arnavutluk göçmeni bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Henüz 8 yaşındayken bir ses yarışmasında gördük onu.

“Okyanus” adlı şarkısıyla adından söz ettiren Derya Uluğ, Merve Özbey gibi Ebru Gündeş’e de seslendi.

Derya Uluğ, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu ve Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yüksek lisansını tamamladı.

Yıldızı bir anda parlayan sevimli oyuncu, 2016 yılında 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En Uygun Çıkış Yapan Solist’ ödülünü kazandı.

Derya Uluğ’un birçok müziğinde kendisi gibi sanatçı olan sevgilisi Asil Gök’ün imzasını görüyoruz. ?

6. Galatasaray’ın şampiyonluğunu ilan ettiğimiz günleri yaşarken Simge’den bahsetmeseydik ayıp olurdu!

Son yılların en popüler şarkılarından biri olan Aşkın Olayım’ı Türkçe Pop’la tanıştıran Simge, her yıl en az bir hit şarkıyla yaz aylarımızı şenlendiriyor!

8 Ağustos 1981 doğumlu sevgili sanatçımız Simge, 2015 yılında çıkardığı Miş Miş’in müzikleri ile piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda eğitim gören Simge, birçok pop şarkıcısının arka vokali olarak sahneye çıktı. Örnek aldığı kişinin Sezen Aksu olduğunu söylüyor hep!

Sağın’ın adı sık sık aşk dedikodularına karışsa da şu an kalbi boş. Geçtiğimiz aylarda ihanete uğradığı iddiasıyla ayrıldıkları eski erkek arkadaşı ve aranjör Ozan Bayraşa’ya şans vermeye çalıştıkları söyleniyor.

7. Tuğba Yurt’a geldik. En çok karıştırılan isimlerden biridir. Birçoğumuz ilk olarak Doğukan Manço ile yaptığı düet, Sakin Ol’da karşımıza çıktı.

2 Eylül 1987’de babasının görevi nedeniyle ikamet ettiği Belçika’da dünyaya gelen Yurt, henüz birkaç aylıkken Türkiye’ye döndü ve 11 yaşından itibaren Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Klasik Batı Müziği eğitimi aldı.

Bursa Senfoni Orkestrası’nda viyola çalan Tuğba Yurt da küçük yaşta piyasaya çıkanlardan.

2013 yılında müzik piyasasına hızlı bir giriş yapan Tuğba Yurt’un Doğukan Manço ile seslendirdiği, Sezen Aksu ve Space Hepar imzalı Sakin Ol klibinde 100.000.000 izlenme ile 2014 yılında YouTube Türkiye’nin en çok izlenen video klibi oldu.

Güzel müzisyenimiz Burak Tanrısever ile uzun süredir birlikte… ?

8. Sarı, yeşil, turuncu ve pembe saçlarıyla tip olarak farklılık gösterebilse de aynı dönemde çıktığı sanatçılarla kafası karışan Ece Seçkin’e sıra geldi.

Ozan Doğulu ile başladığı meslekte yıldızı hızla parlayan Ece Seçkin, Kırım Tatar bir ailenin tek çocuğu olarak 12 Eylül 1991’de İstanbul’da dünyaya geldi.

Annesi başarılı bir piyano öğretmeni olan Seçkin, müzik dünyasına artık 3 yaşında adım attı.

Piyano ve solfej okurken konservatuar sınavını kazanan Ece, şimdi de işi resmiyet kazandı. Sadece müzikle değil dansla da ilgilenen Ece Seçkin, 8 yıl bale ve dans eğitimi aldı.

2010 yılında aldığı radikal kararla bir anda Hukuk Fakültesi’ni kazanan Ece Seçkin, kısa süreliğine müziğe döndü ve 2011 yılında yolları Ozan Doğulu ile kesişti. O zamandan beri müzik piyasasına kazandırdığı güzel müziklerle adından söz ettiriyor.

2021 yılında uzun süredir pilotu olan Davet Terlemez ile dünyaevine girmiştir. ?

9. Gür sesiyle yüreklerimizi yakan Melek Mosso, 11 Kasım 1988 Kayseri doğumludur. 7 yaşında ilk bestesini kendisi besteledi.

Dokuz yaşında Denizli Belediye Konservatuarı’nda bağlama ve Türk Halk Müziği dersleri aldı. Ortaokulu Denizli Hacı Şakir Meliha Nilüfer Öz’de bitirdikten sonra müzik eğitimine Denizli Hakkı Dereköylü Hoş Sanatlar Lisesi’nde devam etti.

Lisede flüt çalmaya başladı. Üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Eğitimi süresince korolarda yer aldı ve solist olarak sahne aldı.

İstanbul’a gelen Mosso, Kadıköy-Beşiktaş atı üzerinde müzik yaparak tanınmaya başladı. Müzik eğitimi almak isteyen öğrencilere piyano, flüt, solfej ve armoni dersleri verdi.

Birçok farklı ses yarışmasına katıldı ve ödüller kazandı.

Asıl soyadı Davarcı olan Melek, tanınmaya başlayınca Mosso soyadını sahnede kullanmak için kullanmıştır. ?

Her paylaşımında mutlaka bir ‘Maşallah’ isteyen Melek Mosso’nun kalbinde genç girişimci Serkan Sağdıç var. ?

10. Ve Hande Ünsal ile listemizin sonuna geldik… 25 Şubat 1992’de İzmir’de dünyaya gelen Ünsal, ailevi sorunlar nedeniyle babaannesinin soyadını kullanıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda eğitim gören hoş ses sanatçımız 2016 yılında çıkış yapmıştır.

Kısa sürede popüler olan Ünsal, keyifli müzikleri ile izleyenleri büyülemeye devam ediyor.

Ünsal’ın 2019 yılında boşandığı eşi Serkan Balkan ile yeniden bağlarına şans verdiği ilişkisi hala gözlerden uzak devam ediyor… ?

Uzun ve yorucuydu ama güzeldi!

Umarız artık arkadaş çevrenizde ‘Birisi dedi ki!’ Al diyenlere cevap verebilir, içeriğimizi gösterebilirsiniz! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort