Haber

İŞKUR TİP KURALILIK SONUÇLARI 4-5-6 EYLÜL! MEB GSB ve İŞKUR TYP çekiliş sonuçları isim listesi! 81 ilde alım yapılıyor

İşkur TYP çekiliş sonuçları isim listesi 4,5,6 Eylül! Milli Eğitim Bakanlığı ve GSB’ye alınacak binlerce işçi için çekilişler kaldığı yerden devam ediyor. Eylül ayında yapılacak kura çekimi sonucunda birçok ildeki kurumlara atanacak işçiler belli oluyor. Daha önce yapılan duyurularla Milli Eğitim, Gençlik ve Gençlik Bakanlığı Spor İl Müdürlüğü ve Valiliğe işçi alımı yapılacağı belirtildi. İşte 4,5,6 Eylül İŞKUR TYP kura sonuçlarının isim listesi!

ELAZIĞ TİP KURALILIK SONUÇLARI

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne TYP kapsamında 9 ay süreyle istihdam edilecek 450 kişi için 4 Eylül Pazartesi günü kura çekimi yapılacak. Sonuçlar gün içinde açıklanacak.

MARDİN TİP KURALILIK SONUÇLARI

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul ve kurumlarda görevlendirilmek üzere İŞKUR aracılığıyla işçi alımı için kura çekildi.

BATMAN TÜRÜ KURALLARA SONUÇLARI

Batman genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda 9 ay süreyle temizlik elemanı olarak çalıştırılacak 420 kişi için kura çekimine başlandı.

İŞKUR TİP ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ

İŞKUR TYP sonuçlarını başvurduğunuz ilgili kurumun internet sitesinden öğrenebilirsiniz. Örneğin; Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğüne veya Elazığ Valiliğine başvuruda bulunduysanız ilgili kurumun internet sitesinden listelerin yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol edebilirsiniz.

İŞKUR TYP çekiliş sonuçlarını e-Devlet portalından da öğrenebilirsiniz. TC kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra başvurunuzun durumunu görüntüleyebilirsiniz.

İŞKUR TİP

ADI BELİRTİLENLER NE YAPACAK?

Çekiliş sonrasında yayınlanan isim listelerinde isminiz yer alıyorsa istenilen belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Birçok kurum kimlik kartı fotokopisi, diploma fotokopisi, SGK Hizmet Kayıt Belgesi, İsimli Nüfus Kaydı, İkamet Belgesi, Sertifikalı Nüfus Kayıt Örneği gibi belgeler talep etmektedir. Başvuru yaptığınız kurumun sonuç açıklanmasından sonra evrakların ne olacağını öğrenebilirsiniz.

İlgili kurumun internet sitesinden sonucu kontrol ettikten sonra istenilen belgeleri belirtilen tarihler içerisinde ilgili kuruma teslim etmeniz gerekmektedir.

MEB TİPİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

TYP’ye başvurabilmek için öncelikle İŞKUR portal sistemine üye olmanız gerekmektedir.

Başvuru ekranında TYP numarası, başvuru alanı, başvuru başlangıç-bitiş tarihi, başvuru yapılacak il, başvuru yapılacak ilçe, TYP başlangıç ​​ve bitiş tarihi gibi bilgileri girerek arama yapabilirsiniz. İlanı bulduktan sonra başvuru sürecini tamamlayabilirsiniz.

Alakalı haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu